Schody kręcone

Schody kręcone

Jeżeli jesteś właścicielem bardzo małego domu, wybierz schody kręcone. Pochłaniają najmniej tak bezcennej przestrzeni. Jeśli twoje wnętrze domu jest większe, rozważ schody spiralne. Ich główna cecha to wyższa funkcjonalność, a przy okazji wyglądają wyjątkowo designersko.

Wnętrze, w którym znajdują się nowoczesne schody gięte pozyskuje niepowtarzalny wyraz, który dodaje zarazem piękna jak też funkcjonalności.  Modernizacja przestrzeni, którą umożliwia szczególna konstrukcja pozwala na największe efektywne wykorzystanie powierzchni. Schody kręcone można zastosować zarazem przy otworach okrągłych jak i kwadratowych. Właściwe wymiary do montażu schodów kręconych zależne są od wybranego wzoru, jak też jego cech, w tym możliwości adaptacji poszczególnych elementów. Montaż specjalnej balustrady zalecany jest nad schodami kręconymi, na podłodze kondygnacji, do której prowadzą.

Opinie ludzi:
Jeśli chcesz mieć takie wąskie schody to kręcone nie są dobrym pomysłem. Wyobraź sobie, że musisz coś wnieść na górę, jakieś meble np. Lepszą opcją wydaję się być schody proste, czyli schody jednobiegowe bez tego słupa„.

Jeśli masz za mało miejsca w domu, aby stworzyć standardowe schody zabiegowe, to pomyśl nad ofertą schodów kręconych oraz spiralnych. Pomimo tego, że wyglądają na niepraktyczne, wcale nie są kiepskim rozstrzygnięciem. Szerokie stopnie gwarantują komfort poruszania się, a uzupełniające oświetlenie ledowe schodów umiejscowione w słupie centralnym zapewnia bezpieczeństwo mieszkańców.

Dodatkowo schody kręcone i spiralne to także estetyka i nowoczesność. Można je zamontować zarazem w korytarzu czy rogu pomieszczenia, jak też w centralnym punkcie  salonu. Doskonale komponują się również pomiędzy salonem a otwartą kuchnią, gdzie pełnią funkcję wizualnego oddzielacza części jadalnej od wypoczynkowej.